In Siebengewald (L) hebben de geitenhouders Jan en Sandra Olislagers nieuwbouw gepleegd voor een deel van hun geiten. Bij de bouw is volop rekening gehouden met het welzijn van de geiten en de impact van de stal op de omgeving en het milieu.
De nieuwbouw draagt het predicaat ‘5-sterren Melkgeitenstal’. Voor een maximaal dierenwelzijn wordt de stallucht geconditioneerd zodat de staltemperatuur zich altijd tussen de 15 en 25 graden beweegt. In de zomer wordt de lucht gekoeld en in de winter verwarmd. Het dak is geïsoleerd en in de stal hangt full-spectrum kunstlicht dat natuurlijk daglicht nabootst. De dieren hebben permanente beschikking over speelelementen.
De uitgaande stallucht wordt gewassen zodat de uitstoot van ammoniak, geur en fijn stof nihil is. Waar mogelijk wordt het gebruik van energie gereduceerd en schone energie geproduceerd. Op termijn is er een klimaatneutrale bedrijfsvoering. Ook streven de geitenhouders naar een antibiotica-vrije bedrijfsvoering. De nieuwe stal voldoet aan de eisen van de Maatlat Duurzame Veehouderij (MDV).
Tijdens het Agrifestijn 2018 - dat dit jaar in Siebengewald wordt georganiseerd - stellen Jan en Sandra hun bedrijf open voor het publiek op zondag 26 augustus van 11.00 tot 17.00 uur. Ook andere agrarische bedrijven zetten hun deuren open. Het bedrijf van Jan en Sandra bevindt zich aan Beekheuvel 2a in Siebengewald.